Суббота, 04.05.2024, 20:05
Вітаю Вас Гість | RSS

Орелецька ЗОШ І-ІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

А в нас у школі

Засідання педради

31 травня у школі проведено засідання педагогічної ради з порядком дня:

1.Роль факультативів та курсів за вибором у формуванні інтересу до знань та світоглядного спрямування.

2. Звіт вихователя підготовчої групи при школі Саламахи В.І. «Стан навчально-виховного процесу в підготовчій групі».

3.Про результативність курсової підготовки.

4.Про перевід учнів 1-4 класів до наступних класів.

О Маріє, Мати Божа, молися за нас!

Покрова Пресвятої Богородиці – велике християнське свято . Декілька років тому у день цього величного свята на подвір’ї Орелецької ЗОШ I-II ступенів було освячено капличку. Ініціаторами будівництва маленької святині стали випускники школи 2011 року та їх батьки.

11 жовтня біля шкільної каплички знову зібралися учні школи, їхні батьки, вчителі та односельчани. У цей погожий осінній день настоятель храму св.. Дмитрія о. Ярослав Стеф’юк відслужив подячну молебінь до Матінки Божої за здоров’я всіх учнів, вчителів та жертводавців .

Отець Ярослав зазначив: «Якщо хочемо бути під покровом нашої Небесної заступниці, маємо йти дорогою чесності, справедливості, милосердя.» Молодші школярі під керівництвом вчителів Світлани Пашковської та Наталії Порайко прославляли Пресвяту Богородицю у віршах і до святині були покладені букети квітів білих троянд.

На завершення спільної молитви до всіх присутніх із словами подяки звернувся директор школи М.Д. Харук. Щодня ми молимось до Матінки Божої, яку так любимо, і на яку покладаємо свої надії.

Хай кожна промовлена нами молитва, буде пахучою трояндою, яку ми жертвуємо Непорочній Діві Марії…

Ми відповідальні за тих, кого приручили

4 жовтня – прекрасний привід проявити любов до братів наших менших, адже саме в цей день відзначають Всесвітній день тварин. Це свято шанують не лише природоохоронні організації, а й звичайні люди, які люблять тварин і допомагають їм.

І саме цього року благодійний фонд «Happy Paw» запросив школи провести в цей день Всесвітній урок доброти про гуманне ставлення до чотирилапих, щоб обговорити з учнями важливі питання ставлення до тварин, піклування про них.

А також 4 жовтня Національним реєстром рекордів України було зафіксовано рекорд України – «Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня».

Орелецька школа підтримала ініціативу благодійного фонду і також долучилася до проведення уроків доброти. У всіх класах нашої школи були проведені цікаві і змістовні уроки добра. А учні початкової школи Молофій А., Рожко В., та Шийка А. принесли до школи домашніх улюбленців – хом’яків Соню та Хомку і шиншилу Шуру . Всім учням нашої школи сподобалась ідея благодійного фонду, тому ми і надалі будемо підтримувати подібні акції, адже правильно сказано: «Для нас вони лише сторінка в житті, а для них ми і є ціле життя».

Шануйте і любіть тварин!

У цей же день ляльковий театр з міста Рівно для школярів показали виставу «Троє поросят».

Дирекція школи вдячні ініціатору проведення в школі уроків доброти класному керівнику 6 класу Христині Пашковській та вчителям, які підготували цікаві та змістовні уроки : Марії Дмитрук, Володимиру Пашковському, Марії Різун, Наталії Порайко, Тетяні Левко, Світлані Пашковській, Тетяні Фодчук та Діані Рожко.

День працівників освіти у школі

05 жовтня 2018 р. Орелецька ЗОШ I-II ступенів відзначала День працівників освіти.

Цей день у школі був особливим, адже вона замайоріла осінніми квітами, посмішками учнів та педагогів. Із самого ранку під музику на шкільному подвір’ї всіх працівників школи зустріли флешмобом учні школи.

А учні 9 класу зустрічали педагогів школи вітальними словами та вручали іменне солодке печиво.

Педагог-організатор Гавдуник Г.І. разом з вихованцями підготували святкову програму і запросили всіх до актової зали. У програмі свята були: сценки, вірші, пісні. У віршах учні розказували , що професія педагога - непроста та благородна професія. На свято були запрошені й вчителі-пенсіонери, для яких лунали слова вітання й вдячності.

Не погас Прометея огонь, не погас

І ще довго, як сонце, він буде світити,

Бо живе на землі, бо живе серед нас

Найсвятішого фаху людина - Учитель.

Найцікавіший документаліст повстанської теми

на Прикарпатті

23 вересня, у день народження відомого на Снятинщині борця за волю України Володимира Северина, у актовій залі Орелецької школи відбувся захід «Герої поруч». Ведучі вечора – вчителі школи Гавдуник Галина та Драганюк Ольга зробили повідомлення про дитячі, юнацькі за зрілі роки життя уродженця села Орелець, активного учасника ОУН-УПА, автора трьох книг «Їм дзвони не грали», «У бій за волю» та «Незагоєні рани».

Творчість В.Северина є наскрізь совісна, пройнята вірою і любов’ю. Недарма голова районного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Мирослав Попадюк у статті «Совісна проза Володимира Северина» наголосив: «Як на мене, Володимир Северин найцікавіший документаліст повстанської теми на Прикарпатті, а то й на Україні ».

Володимир Дмитрович – вихованець Снятинської гімназії, Коломийської педшколи та історичного факультету Станіславського педінституту , працював в Красноставській, Устянській та Підвисоцьких школах.

Учні 7-9 класів читали напам’ять невмирущі рядки поета: «І дивним сяйвом зацвіла з ярма воскресла Україна!» Мироник Вікторія, «Убили мову пресвятую, стоптали щастя поколінь…» Марія Чернявська, «Чом так рясно у Карпатах дикі маки розцвіли» Іванна Драганюк , «Героям УПА» Василь Різун та інші.

Зі спогадами про незабутнього В. Северина виступив директор школи Мирослав Харук.

На заході прозвучали пісні у виконанні дівочого ансамблю «Гей до зброї» Петра Коржа та «Калинова Україна» Наталії Май (музичний керівник Володимир Пашковський ) .

Незабутній побратим «Покутської трійці»

7 вересня виповнилося 146 років з дня народження близького товариша Василя Стефаника, побратимів Леся Мартовича й Марка Черемшини Василя Тимофійовича Равлюка, який народився в селі Орелець у селянській родині.

минулого року силами вчителів місцевої школи було відкрито на сільському цвинтарі пам’ятник відомому культурно-громадському діячу краю першої половини ХХ століття з нагоди ювілею 145-річчя.

У Орелецькій школі вшановують українського педагога , фольклориста, громадського діяча демократичного напряму і створено куток «Три зорі Равлюка», проводився вечір пам’яті , обговорювалась книга В.Равлюка «Спогади про Покутську трійцю» та літературний вечір за участю Мирослава Попадюка.

А цього року вчителі та учні поклонились могилі відомого «орача «Просвіти», поклали живі осінні квіти і помолились. Щире слово про В. Равлюка виголосив директор школи Мирослав Харук.

Першовереснева зустріч

На свято «Перший дзвоник» в Орелецьку школу завітали гості: начальник казначейства Олена Мамчур, отець УГКЦ Ярослав та депутат обласної ради від Снятинщини Василь Дудкевич.

Відкрив свято директор школи Мирослав Харук та ведучі Марія Чернявська і Яна Рожко. Виступили: голова загальношкільного батьківського комітету Оксана Драганюк та батько першокласниці Максим Кочерга.

Запашним короваєм зустріли на святі депутата обласної ради Василя Дудкевича, який дотримав слова: було здійснено перекриття даху (Вартість 800 тисяч гривень). У своєму вітальному слові Василь Ілліч пообіцяв придбати до школи комплект меблів. Вдячні учні обдарували гостя різнобарвними живими квітами, а батьки гучними оплесками.

На святі одержали грошові нагороди учні, які за минулий навчальний рік не пропустили жодного робочого дня: Кархут Денис з 5 класу, Кархут Володимир з 7 класу, Шийка Валентин з 6 класу, Мисик Надія та Мельничук Наталія з 8 класу. Адміністрація школи за підготовку до нового навчального року вручила подяки техперсоналу школи.

Розпочався перший урок … «Під синьо-жовтим прапором свободи зєднаєм весь великий нарід свій» .

Хай щасливим буде 2018-2019 навчальний рік.

Проект «За життя без сміття»

У травні 2018року в школі відбулося МО класних керівників по презентації проекту «За життя без сміття», який підготували учні 6 класу з класним керівником Фодчук Г.В. Мета даного проекту полягала у приверненні уваги до актуальної екологічної проблеми сучасності - засміченості та пошуку шляхів її подолання, навчити дітей правильно сортувати сміття. Адже, згідно статистичних даних , Україна посідає І місце в Європі за кількістю відходів на душу населення.

Над даним проектом учні школи працювали 5 місяців (з січня по травень). В ході реалізації проекту учні школи включилися в Акцію

«Добро жменями», яку оголосив благодійний фонд «Овес». Було зібрано використані батарейки та пляшечки, які передані в місця реалізації.

В своїх віршах та піснях учні висвітлювали проблему екології і закликали зберігати навколишнє середовище чистим і незасміченим. Всі присутні зрозуміли , що сміття треба сортувати і робити все можливе, щоб стан навколишнього середовища був кращим. З таким проханням до присутніх звернувся о.Ярослав - священик Греко-католицької церкви.

Європа – наш спільний дім

Нещодавно в приміщенні актової зали Орелецької ЗОШ I-II ступенів відбулося методичне об’єднання класних керівників . Класний керівник 7 класу Рожко Діана Григорівна разом з своїми вихованцями провела виховний захід «Європа – наш спільний дім», де учні школи змогли більше дізнатися про різні країни Європи.

Девізом свята були слова: Європа – наш спільний дім,

Європа – колиска всіх країн

Шляхом єдиним, прямуй до мети,

Європа – це дім, де живем Я і Ти.

Сцена була прикрашена прапорами 28 країн та прапором Євросоюзу.

Розповідь про Європу була дуже пізнавальною для учнів, оскільки учасники заходу розповіли про створення Євросоюзу, шлях вступу України в Євросоюз, про країни – члени Євросоюзу та символіку ЄС. Звучало багато віршів, прозових рядків, пісень про Європу.

З глядачами було проведено вікторину «Що ви знаєте про Європу?»

Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. І ми - члени Європейського співтовариства.

Завершилося свято презентацією страв, які є найпоширенішими в країнах ЄС. Презентацію підготували учні разом своїми батьками. Присутні могли скуштувати шопський салат, який є важливою стравою у Болгарії, грецький салат (Греція), піцу (Італія), кнедлики (Чехія) та інші.

На заході виступив і зробив доповнення про нелегкий шлях України до Європи директор школи Мирослав Харук.

 

Тематична лінійка

«Гірчить Чорнобиль крізь роки»

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

Пливе над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.

28 квітня 2018 року в Орелецькій школі відбулася лінійка пам’яті Чорнобильської трагедії. Підготувала лінійку педагог-організатор Гавдуник Г.І. з учнями 5 – 9 класів. Вони домагалися донести до свідомості присутніх масштаби чорнобильської трагедії, яка трапилася 32 роки тому.

Чорнобиль … чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років все одно це слово буде закарбоване чорним вогнищем скорботи… Під час лінійки звучали вірші про тих, хто сплатив страшну ціну за життя інших. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів наслідків аварії.

Директор школи М.Д. Харук розповів про наслідки Чорнобильської катастрофи. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще довго відчуватимуть на собі майбутні покоління. На завершення – було запалено свічки вічної скорботи.

Звіт по Тижню безпеки

З 16 по 20 квітня в Орелецькій школі проходив тиждень безпеки.

Метою проведення «Тижня безпеки» було поліпшення профілактичної роботи та якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків

При підготовці до «Тижня безпеки дитини» було проведено ряд заходів:

1. Оформлено кутки безпеки у класних приміщеннях.

2. Організовано зустріч учнів школи з старшим інспектором ювенальної провенції Котелко Юрієм Ярославовичем

3. Медичною сестрою школи Мамчур Л.В. було надано учням рекомендаційні повідомлення щодо дій у надзвичайних ситуаціях та наданні першої допомоги травмованим і потерпілим.

4. Проведено брейн-ринг «Я учасник дорожнього руху».

5. Учнями 6 класу було інсценізовано сценку «Примхливі грибники».

Прощавай, Букварику

26 квітня 2018 року в приміщенні актової зали Орелецької школи відбулося свято для першокласників «Прощавай, Букварику». Підготувала свято класний керівник 1-го класу Порайко Н.Д.

Щоб віддати шану Букварику до свята готувалися особливо старанно. Разом з Наталією Дмитрівною вчили вірші, смішинки, а з музичним керівником Пашковською М.В. підготували гарні музичні композиції. І як результат – перед присутніми розгорнулося святкове дійство.

У проведенні свята допомагали учні 5 класу , виконуючи ролі:

Пашковська Надія – Лінивиця;

Равлюк Оксана – Помилка;

Шийка Валентин – Буквар

Букварик випробовував кожного учня на міцність у знанні букв. А першокласники продемонстрували, чого вони навчилися протягом всього шкільного року.

На свято завітали батьки, бабусі першокласників, які з радістю спостерігали за гарним святом. Від імені всіх батьків виступила Антонійчук Богдана, яка висловила вдячність за навчання їхніх дітей.

Завершилося свято хореографічною композицією «Ніжність», яку виконували батьки і діти під керівництвом Пашковської Х.В..

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався. І це свято – перша сходинка в шкільному житті маленьких першокласників.

Тиждень Пласту 

Відповідно листа Івано-Франківського обласного дитячо-юнацького пластового центру від 16.03.2018 р. № 01/19/13 з нагоди святкування 106-ї річниці від дня складання першої пластової присяги та 30-ї річниці відновлення пластового руху на Прикарпатті в Орелецькій школі був проведений Тиждень Пласту. Організаційним комітетом у складі Гавдуник Г.І., Саламахи В.І. та Немиш У.М. були розроблені відповідні заходи. Було оформлено тематичну виставку «Пласт як символ національного відродження», оформлено інформаційну стіннівку про Пласт. Класними керівниками 1-9 класів проведено виховні години на тему «Що таке Пласт?».

  • виховних годинах класні керівники розповідали вихованцям про історію створення організації «Пласт», про пластунів, про їхню діяльність на Прикарпатті та за межами України. Цікавими і змістовними були виховні години в багатьох класних колективах. виховній годині в 6 класі (кл. кер. Фодчук Г.В) учні дізналися про перших пластунів: Степана Бандеру, Романа Шухевича та про Квітку Цісик, про пластові символи.

На виховній годині у 4 класі (кл.кер. Александрук Т.В.) вихованці змогли прослухати гімн пластунів. А учні 5 класу (кл.кер. Пашковська Х.В.) змогли пограти в ігри, які грали пластуни, навчилися вітатися, як пластуни, дізналися про опікуна пластунів - святого Юрія. Учні 9 класу (кл.кер. Різун М.М.) розповідали про відзначення 106-ї річниці з дня першої присяги Пласту в Івано-Франківську. Франківські пластуни провели вишкіл на вулиці Незалежності. І навіть маленькі першокласники (кл.кер.Порайко Н.Д.) теж зрозуміли, що життя пластунів цікаве і різноманітне, сповнене навчань і розваг.

Таким чином, всі проведені виховні години розширили знання учнів про скаутську організацію «Пласт», виховували патріотичні почуття учнів та любов до України.

Засідання педагогічної ради

4 квітня 2018 року у школі проведено засідання педагогічної ради за порядком денним:

  1. Виховання відповідальності особистості здатної до саморозвитку та орієнтації у інформаційному просторі на уроках інформатики у 2 – 9 класах (вчителі Різун М.М. та Пашковська Х.В.)
  2. Про вибір предметів ДПА в 9 класі;
  3. Про розклад проведення ДПА у 4 і 9 класах
  4. Про склад атестаційної комісії ДПА у 4 і 9 класах.
  5. Про виконання рішень попередньої педради.

Психолого – педагогічний семінар «Успішний учитель в сучасних умовах»

03 квітня 2018 року відбувся психолого – педагогічний семінар для педагогів школи.

Психолог Саламаха В.І. провела тренінг на тему «Успішний учитель в сучасних умовах». Завданнями тренінгу були :

  • Підвищення рівня самооцінки педагогів;
  • Розвиток у вчителів здатності до педагогічної рефлексії, аналізу і оцінки власних виховних впливів;
  • Активізація і зміцнення довіри вчителя до самого себе, розвиток його індивідуальності, розширення самосвідомості;
  • Формування формування сприятливого психологічного клімату.

Під час проведення тренінгу вчителі школи дізналися більше про те, яким повинен бути успішний учитель, що потрібно робити, щоб не бути неуспішним вчителем. Психолог було підібрано ряд цікавих вправ таких як : «Корзина», «Зроби свій крок», «Успішна професія – успішний вчитель», «Портрет ідеального вчителя» та вправа «Сірничок», які розкрили тему даного семінару.

Шкільний конкурс читців творів Т.Г.Шевченка

5 березня 2018 року в актовій залі зібралися учні 1-9 класів , щоб доторкнутися до геніального слова поета.

Конкурс читців творів Т.Г.Шевченка проводився з метою популяризації української поезії, виховання у молоді патріотичних почуттів на кращих зразках української культурної спадщини. У конкурсі взяло участь 43 учні 1-9 класів. Журі визначило такі результати :

1 місце – колектив учнів 6 класу (кл.кер. Фодчук Г.В.);

2 місце – Рожко Анна – учениця 8 класу (кл.кер. Бегей Т.В.) та учениця 5 класу Пашковська Надія (кл.кер. Пашковська Х.В.);

3 місце – учень 2 класу Зеленко Мар’ян (кл.кер. Пашковська С.В.)

Журі відзначило ще й учнів, які добре читали поезії Т.Г.Шевченка: Княгніцька Вікторія – 7 клас (кл.кер. Рожко Д.Г.) та Левко Богдана і Мисик Софія – учениці 5 класу (кл.кер. Пашковська Х.В.);

МО класних керівників

12 березня 2018 року в школі відбулося МО класних керівників. Класний керівник 8 класу Бегей Т.В. разом зі своїми вихованцями провела виховний захід «Життя найвища цінність». В ході заходу учні зрозуміли, що життя дається лише один раз і ним потрібно дорожити. У своїх поетичних та прозових рядках учні розповідали про неповторність та цінність людського життя, про любов до рідної Батьківщини.

Усім присутнім сподобалися пісні,  виконані учнями: «Засумую я», «Стежина», «Колискова майбуття».

 МО вчителів початкових класів

20 лютого в Орелецькій ЗОШ I-II ступенів відбулося МО вчителів початкових класів. Вчитель Александрук Т.В. провела відкритий урок з математики із класним колективом учнів 3 класів. Під керівництвом вчителя учні працювали над вивченням теми «письмове віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд». Учні здійснювали мандрівку до весняного лісу. Під час уроку діти активно працювали в групах, виконували усні обчислення, колективно працювали над розв’язуванням задачі. Сподобалось дітям працювати самостійно над обчисленням периметра прямокутника. Слід відзначити, що вчитель вдало підібрала демонстраційний і наочний матеріал.

Перед присутніми членами МО виступила Тетяна Левко із питанням «Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи: стан та перспективи розвитку».

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz