Суббота, 04.05.2024, 22:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Орелецька ЗОШ І-ІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Інформація про школу

 

 

Кредо школи:

«Потрібно  так  сіяти  розумне,  добре, вічне,  щоб  урожаєм  збагачувався  світ».

 Завдання школи − навчити жити.

  Наша  школа  −  школа  життя.
         Ми повинні виховувати людину,   

 здатну  створити   своє  власне  життя,

 здатну до самовизначення.

                                                                      Павло Блонський 

 

Директор школи –

Харук Мирослав Дмитрович

Заступник директора з

навчально-виховної роботи -

Пашковський Володимир Степанович

Педагог – організатор –

Гавдуник Галина Іванівна

Соціальний педагог –

Бакалярик Оксана Василівна

 

Історія заснування школи



Село Орелець  існує з 14ст. Перша  згадка про  Орелець припадає на 1416 рік. Дане село  належало Ваську Тептуковичу. Назва Орелецьтюрського походження із значенням «кут». Існує ще одна версія щодо  походження  назви Орелець – за назвою річки Орель. Колишні ліси між селами  Любківці та Вовчківці. В лісах  розводилася  дичина, на лівому і правому берегах  Прута гніздилося багато птахів, зокрема Орлів. Звідси, вважають  старожили,  пішла назва села.

             У 1558-1592рр.  населений пункт мав  міський статус, хоч завжди був  невеликим поселенням. У 1781 році тут  нараховувалося 33 двори, а  в 1890році нараховувалося уже  173 двори. За даними  перепису, проведеного у 1887 році в селі  проживало 625 чоловік. Перші поселенці села  були  землероби. Займалися люди  гончарством, а також виробляли  тканину  на простих дерев’яних верстатах. Багато місцевих  жителів виїжджали на заробітки в Канаду. З першої половини 19 ст. в Орельці  мешкали вірмени. Їх  налічувалося 8 чоловік. Також  проживала і  невелика кількість  євреїв.

             У 1868р. з’явилася перша школа. В селі Орелець за часів Австро -  Угорщини населення  в основному  було  неписьменним або  малописьменним. На той час  середню освіту  здобули 8 чоловік. Школа в селі була  початкова. В ній працював  один вчитель. Починаючи з перших років 20 ст. і аж  до 1936 року в початковій школі  працював  Семен Фодчук із своєю дружиною. Народився  16 жовтня 1883 року в Тулові, Снятинського повіту. В 1942 року  емігрував  із сім’єю в Канаду. Був він  надзвичайно досвідченим педагогом,  довголітнім директором народних шкіл,  автором багатьох спогадів  із  шкільництва в Снятинському повіті. Він був добрий  журналіст, культурно -  освітній діяч та перекладач з багатьох мов на  педагогічні теми.  В 1969 році  втратив дорогу дружину.

             В журналі  «Снятин» №6 за 1971р., який виходив у Детройті  у «Сумній хроніці» зазначалося: «В понеділок, 8 березня 1971 року в Торонто на 88 році   трудолюбивого життя відійшов у вічність Семен Фодчук. Похорон відбувся 10 березня  у ц.св.о. Миколая на цвинтарі  Парклон. Залишилися донька Ірина Безхлібник і Лідія Гуцуляк, сини  Тарас  і Степан, Іван  та Дмитро – брати».

1936-1937 рр. в Орелецькій школі  вчителювала молода  незаміжня  п. Гулеївна.

З 1938-1940рр – сім’я Данилюків  працювала  в Орельці  в початковій школі. Жили на квартирі при школі. Родичів  в селі не мали.

З 1939р. по 1940 р. директором школи в  селі  Орелець  працював Данилюк Тадеуш, а прізвище Равлюк Мирослав Васильович.

У липні 1941 р. с. Орелець захопили

 Німецькі загарбники. Вони  розстріляли  7 чоловік, вивезли в Німеччину 29 чоловік. Визволено село в 1944 році. В 50-70-х роках 20 ст. в Орелецькій   початковій школі  в основному  працювало 2 вчителі. Було два класи комплекти. В цей час  працювали Харук  Ганна Дмитрівна  і Аронець  Наталія Романівна.

    Гаврилюк Олександра Володимирівна  працювала в Орелецькій  школі з 1957 по 1961 р. З Устянської середньої  шкли в 1967 році перейшла  працювати  в Орелецьку школу Григорович Марія  Григорівна.

З серпня 1956р. по 1980р. директором  школи працювала Равлюк Дарія  Миколаївна.

До 1966р. в школі  працювали  вчителі:

Равлюк Мирослав Васильович

Петрук Марія Петрівна

Драбик Гафія Григорівна

Гарвасюк Марія Петрівна

Харук Ганна Дмитрівна

Аронець Наталія Романівна

Вербицька Яніна Станіславівна

Гаврилюк Олександра Володимирівна

Григорович Марія Григорівна

Николюк Меланія Василівна

Котлярчук Катерина Василівна

Дмитрук Марія Василівна

23 грудня 1968 р. Орелецька початкова  школа була  реорганізована у восьмирічну.  Побудована школа  на  кошти  колгоспу. Головою правління колгоспу  був Яків Гаврилович Грудєв. Директором  школи  призначена  Равлюк Дарія  Миколаївна.

Григорович Марія Григорівна

Котлярчук Катерина Василівна

Дмитрук Марія  Василівна – це вчителі, які працювали  з самого початку відкриття школи.

Перший випуск учнів 8 класу припадає на 1972-73н.р. Класним керівником  цих учнів був В.В. Коваль. Учительський колектив поступово  поповнювався.

Роботи було багато. Школу  і подвір’я школи  потрібно було  облаштовувати. Перше, що було  зроблено – це  висаджено  живопліт, висаджено чимало ялин, беріз.

На подвір’ї школи було оформлено  географічний  та спортивний  майданчик. Працював шкільний буфет завідуючою  буфету була Онищук Марія. Коли  була  добудована  їдальня  завідуючою  стала Библюк  Калина з нею працювала Онищук Марія.

Кочегарами були: І.В. Равлюк, Л.А.  Дехтяр, Я. Федюк, В.І. Петрук, Р.І. Библюк.

Прибиральниці – Д.С. Малофій, М. Северин, М.М. Петрук. Вони допомагали  школі  у всьому:  робили огорожу,  впорядковували  класні приміщення, допомагали у будівництві їдальні.

Школу оформляли вчителі, вони  виконували  посильну роботу навіть не вчительську.

Школа була розрахована  на 172 учні. Спочатку були створені хіміко -  біологічний  та фізичний кабінети, а пізніше всі інші.

             Добре був налагоджений зв’язок  з батьками. Висадити та придбати декоративні  насадження допоміг  школі Дмитрук Василь Тимофійович. садили фруктовий сад учні, вчителі,  технічний персонал при сприянні громадськості. Закупити саджанці допоміг  Дудчук  Іван Васильович.

             В школі  проводилися різні позакласні  заходи, завжди святкувались урочисті  свята, проводилися КВН між  класами, учні школи постійно виступали  з творчими звітами перед  населенням.

З 1 вересня 1980р. директором школи  призначений Харук Мирослав  Дмитрович, який  очолює школу і в даний  час. Багато доброго і корисного зроблено в школі за час  його  директорування. Мирослав Дмитрович ініціатор проведення конкурсів:  « Тато, мама і я – дружна співуча сім’я», «Тато, мама і я – дружна спортивна  сім’я», «Мама, бабуся  і я – дружна господарська сім’я». традиційно  в школі  проводиться  загальношкільне  фольклорне свято. В школі  проводилися  і проводяться літературні вечори, присвячені  творчості видатних українських письменників, бо саме  вони покликані виховувати в учнів закоханість у рідне слово,  захоплення  життєвим подвигом своїх  співвітчизників. У 1985р. був  створений драмгурто, який зіграв чимало п’єс і зіграв їх вдало.

             У 1980р. було створено  учнівське самоврядування  і головою було  обрано  Библюка Івана Васильовича. А в  1981р. була створена  учнівська виробнича бригада, члени якої  щорічно  нагороджувалися путівками в різні міста нашої країни. А першим  бригадиром був Фодчук Микола, випускник  1982р.

Перший випуск учнів 8 класу припадає на 1972-1973н.р. З 1971 року школа працює за  кабінетною системою.

Педколектив працював злагоджено. За багаторічну сумлінну працю  вчителі школи відзначені  були  відповідними  нагородами:

Медаллю «Ветеран праці» нагороджені:

Равлюк Катерина Михайлівна

Григорович Марія Григорівна

Стецик Ганна Василівна

Звання «Вчитель – методист» присвоєно:

Равлюк Дарії Миколаївні

Значком «Відмінник народної освіти» нагороджені:

Харук Мирослав Дмитрович

Равлюк Дарія Миколаївна

Дмитрук Марія Василівна

Лепчук Ольга Романівна

Равлюк Катерина Михайлівна

Стецик Ганна Василівна

Гриник Марія Іванівна

Котлярчук Катерина Василівна

Звання «Старший  вчитель» присвоєні:

Равлюк Калині Михайлівні

Дмитрук Марії Василівні

Харук Мирославу Дмитровичу

Гриник Марії Іванівні

Котлярчук Катерині Василівні

Лепчук Ользі Романівні

Фодчук Галині Василівні

Гаврилюк Олені  Василівні

Лазорко Оксані Василівні

Пашковському Володимиру Степановичу

На даний час колектив  Орелецької  школи складається з 20 вчителів, з них :

18 з вищою освітою

1 – середня спеціальна

1 – бакалавр

Тому низький уклін усім учителям. Бо як кажуть душею всякої школи є вчитель. А наші вчителі багато працюють для того, щоб навчити  і виховати  дітей справжніми патріотами України.

       

       

      

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz